25
جولای

پمپ لوپ

پمپ لوب:

(پمپ لوب – فروش پمپ لوب – لیست قیمت پمپ لوب)

لوب پمپ ها از گروه پمپ های جا به جایی مثبت بوده و کارکردی شبیه به پمپ های دنده ای دارند. لوب ها هیچ گونه تماسی با یکدیگر نداشته و چرخشی غیر تماسی دارند.

کاربرد لوب پمپ:

لوب پمپ پلیمرها

لوب پمپ صنایع کاغذسازی

لوب پمپ صابون ها

لوب پمپ رنگ و چسب ها

لوب پمپ لاستیک

لوب پمپ مواد غذایی

لوب پمپ دارویی

به دلیل توانایی بالای پمپ های لوب(گوشواره ای) در جابجایی مواد غلیظ یا سیالهای مخلوط با مواد جامد، استقاده از این گونه پمپ ها تقریبا در همه صنایع رشد چشمگیری داشته است .بیشترین استفاده این گونه پمپ ها :

  • هر جا که نیاز به انتقال سیالهای غلیظ مانند : قیر ، گل حفاری ، لجن و . . . باشد
  • پروژه های انتقال سیالهای مخلوط با مواد جامد مانند : تخلیه یا جابجایی سیلاب ، فاضلاب ، کودهای کشاورزی ، پسماندهای صنعتی
  • پروژه هایی که در آن ، نیاز به جابجایی سیالهای غلیظ مخلوط با مواد جامد بوده و باید از آسیب به مواد جامد موجود در سایل جلوگیری شود مانند انتقال ماست میوه ای
  • پروژه هایی که در آن سیال باید بدون تغییر در ماهیت و شکل ظاهری جابجا شود مانند انتقال شامپو ، ماست ، شیر
  • و . . .

پمپ های لوب دارای خاصیت خود راه اندازی هستند و امکان ایجاد جریان برعکس به وسیله تغییر جهت چرخش گوشواره ها را دارند ، این پمپ ها توان کار به صورت خشک در زمانی طولانی را داشته و  در آنها جریان نسبتا مستقل از فشار بوده و در نتیجه خروجی آن ثابت و پیوسته است . به طوری کلی از مزایای پمپ های گوشواره ای عبارتند از : عبود دادن مواد جامد در سیال – توانایی کارکرد خشک طولانی-تخلیه مواد بدون نوسان-خود راه انداز-راندمان بالا-کیفیت بهداشتی بالا-قابلیت اطمینان و مقاومت بالا

صنایع غذایی

استفاده از پمپ های لوب به دلیل استانداردهای بالای بهداشتی ،در صنایع غذایی ، بسیار مرسوم است ، توانایی جابجایی مواد بدون ایجاد تغییر شکل و ماهیت مواد ، راندمان بالا، استهلاک بسیار کم و تعمیر و نگهداری آسان  این گونه پمپ ها از دلایل استفاده از آن در صنعت مواد غذایی به شمار می آید.

نفت و پتروشیمی

به دلیل مزایای منحصر به فرد پمپ های لوب و نیز عمر بسیار بالای این گونه پمپ ها، استفاده از این گونه پمپ ها در صنایع نفت و پتروشیمی بسیار مرسوم است ، در جابجایی مواد با غلظت بالا مانند قیر ، گل حفاری و . . . بهترین انتخاب پمپ های لوب(گوشاره ای ) خواهند بود .

آب وفاضلاب

یکی از معضلات ،در پروژه های آب و فاضلاب معمولا جابجایی سیال می باشد، جاجایی آبهایی که مخلوط با مواد مختلف از جمله سنگ،چوب،پلاستیک،مو و . . . هستند ، تخلیه معابر یا محل های  آب گرفته به دلیل سیلاب با ترکیدگی لوله ، انتقال مواد در تصفیه خانه ها ،  جابجایی لجن با غلظت بالا ، تحلیه کف لاگون های تصفیه خانه ها و جابجایی هر سیال غلظ در این حوزه به سادگی توسط پمپ های لوب(گوشوارهای)انجام می شود.

صنایع کشاورزی و دامپروری

پمپ های لوب در صنایع کشاورزی و دامپروری کاربردهای فراوانی دارند که از مهمترین آنها می توان به جابجایی کودهای دامی در محل دامداری و نیز انتقال و پاشش کود مایع در زمین کشاورزی نام برد.کودهای دامی با توجه به غلظت بالا و وجود موادی مانند کاه ، پلاستیک و . . . توسط پمپ های معمولی قابل جابجایی نیستند در صورتی که پمپ های لوب به سادگی این کا را با راندمان بسیار بالا انجام خواهند داد.

لوب پمپ ، پمپ دنده قلوه ای یا پمپ گوشواره ای از دو دنده قلوه ای تشکیل شده که این دو دنده در محفظه ای بزرگ در حال چرخش بوده و هیچگونه سایش و تماسی با یکدیگر ندارند و به همین دلیل اجسام جامد رلبدون کوچکترین ضربه ای انتقال می دهند.لوب پمپ کارکردی شبیه پمپ دنده ای دارد. لوب پمپ، پمپی با جابه جایی مثبت می باشد و این پمپ گوشواره ای در هنگام پمپاژ سیالات غلیظ و جامدات کمترین تأثیر را بر آنان می گذارد. لوب پمپ استیل سطحی کاملاً صاف و صیقل داشته و شستشو و استریل کردن آن جهت پمپاژ مواد خوراکی بسیار آسان است. پمپ گوشواره ای دارای دبی تقریباً مستقل از فشار می باشد و جریانی یکنواخت دارد.  به طور کلی پمپهای لوب یا پمپ گوشواره ای برای انتقال مواد خوراکی مثل آلبالو ، ماست ، مارگارین ، پنیر خامه ای ، توت فرنگی ، ژله ، پوره ، زردآلو ، لوبیا و مربا و مواد دارویی و آرایشی مثل لاک ، خمیر دندان ، صابون ها ، لوسیون و واکس استفاده بسیار دارد.

لوب پمپ ها یا پمپ های گوشواره ای یا پمپ های دنده ای قلوه ای، از گروه پمپ های جا به جایی مثبت بوده و کارکردی شبیه به پمپ های دنده ای دارند. لوب ها (گوشواره ها) هیچ گونه تماسی با یکدیگر نداشته و چرخشی غیر تماسی دارند. محفظه بزرگ انتقال سیال باعث می گردد که قابلیت پمپاژ سیالات با ذرات جامد نیز فراهم شود ، لذا جامداتی مانند گیلاس ، زیتون و … را بدون آسیب زدن به آنها انتقال می دهد این نوع پمپ ها با توجه به نحوه پمپاژ کمترین تأثیر را بر روی خواص فیزیکی و مکانیکی سیال گذاشته و در نتیجه می توانند سیالات حساس به تنش برشی مانند شوینده ها ، رزین ها ، ماست و … را به خوبی پمپاژ نمایند.

نوع استنلس استیل 316 این پمپ ها با توجه به سطوح صاف و صیقلی آنها و مقاومت به خوردگی ، قابلیت تمیزکاری Clean in Place or CIP) و استریل کردن (Strelize in Place or SIP) در محل و کارکرد طولانی ، کاربرد بسیار وسیعی در صنایع غذایی ، دارویی و به طور کلی صنایع بهداشتی ، هایژنیک Hygienic) دارند.

این نوع پمپ ها دارای خاصیت خودمکش ‌Self Priming) بوده و همچنین می توانند در زمان طولانی به صورت خشک (در صورت خنک کردن سیل ها) کار کنند. دبی سیال خروجی از پمپ تقریباً از فشار مستقل بوده و در نتیجه جریان خروجی آن ثابت و پیوسته می باشد.

کاربرد لوب پمپ

لوب پمپ پلیمرها

لوب پمپ صنایع کاغذسازی

لوب پمپ صابون ها و Surfactants

لوب پمپ رنگ و چسب ها

لوب پمپ لاستیک – لوب پمپ مواد غذایی  (خمیر ، لوبیا ، زردآلو ، چغندر ، پنیر ، گیلاس ، کشک ، ترشیجات ، پالپ میوه ، ژلاتین ، مربا ، مالت ، رب ها و سس ها ، پوره ، میگو ، سوپ ، توت فرنگی ، ژله ، ماست ، خردل ، مارگارین ، اسانس ، پنیر خامه ای)

لوب پمپ دارویی ، لوب پمپ آرایشی و بهداشتی   (الكل، کرم های مرطوب کننده آرایشی ، ملاس ، لاک ، عطر ، پلاسما ، صابون ، حلالها ، خمیر دندان ، سرکه ، نشاسته ، واکس ها ، انواع ژل ها ، لوسیون ها و پماد ها ، خمیردندان ، خورش ، پلاسما،لاک ، پماد ، کرم دست

لوب پمپ    Bran Luebe

لوب پمپ   Allweiler

لوب پمپ  Inoxpa

JECلوب پمپ

(پمپ لوب – پمپ لوب چیست؟ – فروش پمپ لوب – لیست قیمت پمپ لوب)

لوب پمپ ها از گروه پمپ های جا به جایی مثبت بوده و کارکردی شبیه به پمپ های دنده ای دارند. لوب ها هیچ گونه تماسی با یکدیگر نداشته و چرخشی غیر تماسی دارند.

کاربرد لوب پمپ:

لوب پمپ پلیمرها

لوب پمپ صنایع کاغذسازی

لوب پمپ صابون ها

لوب پمپ رنگ و چسب ها

لوب پمپ لاستیک

لوب پمپ مواد غذایی

لوب پمپ دارویی