25
جولای

دستگاه خنثی سازگاز کلر

دستگاه خنثی ساز گاز کلر:

(دستگاه خنثی ساز گاز کلر – تجهیزات آب و فاضلاب – فروش دستگاه خنثی ساز گاز کلر- لیست قیمت خنثی ساز گاز کلر)

سيستم خنثي ساز گاز كلر:

سيستم خنثي ساز گاز كلر مدل شيمبار :  اين سيستم خنثي ساز گازهاي سمي برابر با  استانداردEN- DINمي باشد .اين سيستم قادر است در كوتاهترين زمان  ممكن گاز كلر را خنثي نمايد. هواي آلوده به گازهاي سمي از  طريق مكنده سانتريفيوژ با فشار به داخل كانال لايه هاي مديا رفته و محلول خنثي كننده  كه آب و كاستيك سودا مي باشد بر عكس جريان هواي آلوده به يكديگر برخورد كرده و واكنش خنثي سازي انجام   میشود ، اين واكنش باعث توليد حرارت و تغيير كيفيت دو ماده مي گردد و محلول به دست آمده آب ژاول مي باشد كه جهت ضد عفوني آب استفاده ميگردد  .

مشخصات فنی خنثی ساز گاز کلر:

1-ابعاد خنثی ساز 5000 لیتر

عرض دستگاه mm1800-طول دستگاهmm3500-ارتفاعmm3000

2-ابعاد خنثی ساز 2500 لیتر

عرض دستگاهmm1500-طول دستگاهmm2200-ارتفاعmm2700

*فن هوا کش با قدرتkw4 تیپ پروانه فوروارد باقدرت مکشm/h7000

*پمپ سیرکوله مواد شامل اب کاستیک سودا از جنس ss316L با قدرتKW1.1

*شیر الات از جنس PVC ضد خوردگی گاز کلر

*نازل اب پاش

*لوله کشی PVC

*لوله خروجی قابل انعطاف به قطرMM30 وطولM5

*شاسی فلزی از پروفیل40/80

*لایه زیرین شاسی به بدنه مخزن  از جنس PEبه قطر MM10

*کانال ارتباطی هوا از جنسPEبه ضخامت MM10

کلر عنصر شیمایی با عدد اتمی 17 است که به صورت Cl نوشته می‌شود این عنصر در گروه 17(هالوژن‌ها) جدول تناوبی قرار دارد. چون یون کلر قسمتی از نمک و ترکیبات دیگر است به وفور در طبیعت یافت می‌شود و کاربرد فراوانی در زندگی بشر دارد. کلر در فرم عنصری خود(Cl2) تحت شرایط استاندارد، کلرید(oxidant) قوی است که برای سفید سازی پارچه‌ها و به عنوان ضد عفونی کننده به عنوان یک عامل مهم در صنعت کاربرد دارد. گاز کلر زرد مایل به سبز است، دو و نیم مرتبه از هوا سنگین تر، دارای بوی بسیار بد و خفه کننده و بسیار سمی است. این عنصر عاملی اکسید کننده، سفیدکننده و گندزدا می‌باشد. کلر به‌عنوان بخشی از نمکهای طعام و ترکیبات دیگر به مقدار زیادی در طبیعت و لزوماً در بیشتر جانداران وجود دارد. کلر به عنوان ماده ضد عفونی کننده رایج در استخرهای شنا برای تمیزی و بهداشت آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، گاهی در اتمسفر فوقانی ترکیبات کلرداری خوصوصیات فیزیکی:در دما و فشار استاندارد دو اتم کلر تشکیل مولکول 2 اتمی کلر را می‌دهند Cl2 گاز سبز، زرد رنگی است که بوی قوی متمایزی دارد (بوی سفید کننده) پیوند بین 2 اتم کلر نسبتاً ضعیف است، که مولکول را بسیار واکنش پذیر می‌کند. نقطه جوش آن در حدود℃34 – است اما در دمای اتاق تحت فشار بالای اتمسفر می‌تواند مایع شود. خصوصیات شیمیایی: همراه با فلور برم، ید و استاتین کلر عنصری است از سری هالوژن‌ها (گروه 17) کلر تقریباً با همه عناصر تشکیل ترکیب می‌دهد و ترکیبات کلریدها را می‌سازد. گاز کلر با بیشتر ترکیبات آلی واکنش می‌دهد، حتی به صورت غیر فعال سوختن هیدرو کربن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. قابل ذکر است نوع خالص این عنصر شیمیایی به شکل گازی دو اتمی و سبز رنگ می‌باشد. نام کلر برگرفته از واژه chloros به معنی سبز مایل به زرد است، که اشاره به رنگ این گاز دارد. این عنصر جزئی از گروه هالوژنهای نمک ساز می‌باشد و به‌وسیله اکسایش کلریدها یا به روش رایج الکترولیز تهیه می‌گردد. کلر گازی است به رنگ زرد مایل به سبز که تقریباً با تمامی عناصر به سرعت ترکیب می‌شود. در 1 لیتر آب 10 درجه، 3٫10 لیتر ودر آب 30 درجه تنها 77/1 لیتر کلر حلکلر موجب تحریک دستگاه تنفسی بخصوص در کودکان و کهنسالان می‌شود. کلر در حالت گازی باعث تورم غشای مخاطی شده و درحالت مایع موجب سوختگی پوست می‌شود. مقدار 3٫5ppm آن لازم است تا به‌عنوان بویی متمایز شناخته شود و مقدار ppm1000 آن کشنده‌است. به همین علت در طول وضعیت زندگی استاد درجنگ جهانی اول کلر یکی از گازهایی بود که به‌عنوان گاز جنگی مورد استفاده قرار گرفت. مواجهه با این گاز نباید از 0٫5ppm فراتر رود(با میانگین وزنی زمان 8 ساعت –40 ساعت در هفت.
مواجهه شدید با مقدار زیاد کلر غلیظ (اما نه مقدار کشنده) می‌تواند باعث ادم ریه یا آب آوردن آن که وضعیتی بسیار ناگوار است، گردد. تماس دائم با مقادیر کم آن ریه‌ها را ضعیف کرده وآسیب پذیری ریه‌ها را در برابر بیماریهای دیگر افزایش می‌دهد. در صورت مخلوط شدن مواد سفید کننده با آمونیاک، اوره و سایر محصولات شوینده، احتمال تولید گازهای سمی وجود دارد. این گازها حاوی مخلوطی از گاز کلر و تری کلرید نیتروژن هستند؛ بنابراین باید از چنین ترکیبی اجتناب کرد.
می‌شود.مانند کلرفلوئورکربن وجود دارند که در تخریب لایه اوزون موثرند.